Ücretler

Ücretler, öğrencilere sağlanan imkânlar ve ödeme şekilleri her başvuru döneminde ilan edilmektedir. Aşağıda 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı’nda belirlenen ücretler sunulmuştur. Gelecek dönemlerde ilan edilecek ücretlerde farklılıklar olabilir.

 

1. Program ücreti:

a) Ekonomi ve Finans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Çeviribilim tezli yüksek lisans programlarının toplam (ders ve tez dönemi) eğitim- öğretim ücreti 18.000 TL+KDV’dir. Ekonomi ve Finans ücretli tezli yüksek lisans programına toplu veya kurumsal başvurularda ücret farlılık gösterebilir.

b) Psikoloji tezli yüksek lisans programlarının toplam (ders ve tez dönemi) eğitim- öğretim ücreti 23.500 TL+KDV’dir.

c) Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ile Temel İslam Bilimleri tezli yüksek lisans programlarının toplam (ders ve tez dönemi) eğitim-öğretim ücreti 15.000 TL+KDV’dir.

d) Felsefe, Tarih,  Türk Dili ve Edebiyatı, Temel İslam Bilimleri ve Çeviribilim doktora programlarının toplam (ders ve tez dönemi) eğitim-öğretim ücreti 20.000 TL+KDV’dir.

e) Türkçe Hazırlık Programına dâhil edilen öğrenciler için bir yarıyıllık ücret 12.750 TL + KDV, iki yarıyıllık ücret 25.000 TL + KDV’dir.

 

2. Ders ücreti:

Ödemelerin kesin kayıt sırasında program ücreti olarak yapılması esastır. Ders ücreti üzerinden tahsilat gereken istisnai durumlarda aşağıdaki ücretlere göre ödeme yapılır.

Ekonomi ve Finans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Çeviribilim tezli yüksek lisans programlarında ders dönemi için ders başına ücret 2.250 TL+KDV, tez/proje dönemi (tez dönemi 1 yıl / proje dönemi 1 yarıyıl) için 4.500 TL+KDV, Psikoloji tezli yüksek lisans programında ders dönemi için ders başına ücret 3.000 TL+KDV, tez dönemi (1 yıl) için 6.000 TL+KDV olarak hesap edilir.

Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ile Temel İslam Bilimleri tezli yüksek lisans programlarında ders dönemi için ders başına ücret 1.875 TL+KDV, tez dönemi (1 yıl) için 3.750 TL+KDV olarak hesap edilir.

Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Temel İslam Bilimleri ve Çeviribilim doktora programlarında ders dönemi için ders başına ücret 2.500 TL+KDV, 3 yıl olan tez dönemi için her yıl 5.000 TL+KDV olarak hesap edilir.